لاستيك

درباره وبلاگ
موضوعات

لاستيك

لاستیک

دوشنبه هفدهم 4 1398

لاستیک آخرین سیستم گردنده از سیستم انتقال قدرت است و نقش مهمی در کنترل خودرو را بر عهده دارد. در نتیجه انتخاب صحیح لاستیک و نگهداری از آن یکی از مهم ترین عوامل در عملکرد این بخش است. یک عامل مهم کارکرد لاستیک تنظیم باد آن است. لاستیک در ماشین همانند پا در بدن انسان است و بیشترین فشار روی باد لاستیک اتفاق میفتد. میزان فشار باد لاستیک در دفترچه ی راهنمای خودرو وجود دارد ولی در مواقعی بر روی برچسب درکنار قسمت راننده و یا درون صندوق عقب وجود دارد.

 

انتخاب لاستیک مناسب

کارشناسان پیشنهاد می کنند که با توجه به دفترچه ی خودرو، لاستیک مناسبی برای ماشین خود انتخاب کنیم. ماشین های جدید زمانی که از کارخانه خارج می شوند دارای لاستیک استاندارد هستند. اگر بخواهید لاستیک را تغییر دهید یا آن را اسپرت کنید باید با توجه به سایز مناسب لاستیک خود را انتخاب کنید.

 

راه تشخیص لاستیک نو با لاستیک انبار شده

از دغدغه های افرادی که می خواهند لاستیک نو تهیه کنند این است که لاستیک آن ها نو بوده و انبار شده نباشد. لاستیک های قاچاقی و گاها نامناسب که حتی بعضی پنج سال از ساختشان گذشته وجود دارند که در اتوبان ها و جاده های پر دست انداز و فراز و نشیب می تواند جان سرنشینان را به خطر بیندازد. تاریخی که روی لاستیک درج شده به راحتی توسط افراد عادی قابل خواندن نیست. برای خواندن تاریخ تولید لاستیک باید به جداره ی بیرونی لاستیک ها دقت کرد که یک رقم چهار رقمی ثبت شده که تاریخ ساخت لاستیک است که دو رقم اول تعداد هفته و دو رقم آخر سال ساخت لاستیک می باشد. لاستیک بعد از سه سال کیفیت مناسبی نخواهد داشت. مثلا چاپ عدد 1607 روی لاستیک به این معنی است که هفته ی شانزدهم از سال 2007 ساخته شده است.فروشگاه تایر ایرانیان از جمله فروشگاه های معتبر و با سابقه برای خرید لاستیک می باشد .

(0) نظر
X